Seminarians

Seminarians

Seminarians in different stages of Formation                                                                                                          

Minor Seminarians

Orientation

  1. Bro. Addagalla Francis
  2. Bro. Athkuri Nerhu
  3. Bro. Boya Daniel
  4. Bro. Dola Suresh
  5. Bro. Eri Sudheer
  6. Bro. Gandamalla Karuna Sagar
  7. Bro. Gandamalla sudheer
  8. Bro. Gunti Chandra Shekar
  9. Bro. Jeet Prasad Nayak
  10. Bro. Kancharla Arun Kumar
  11. Bro. Katikala Vellangani Babu
  12. Bro. Kumara Naresh
  13. Bro. Meka Murali
  14. Bro. Modugu Rohit Kumar
  15. Bro. Muna Digal
  16. Bro. Nishith Kumar Behara
  17. Bro. Pallapati Vinod
  18. Bro. Pingula Uday Kumar
  19. Bro. Ramala Kalyan
  20. Bro. Sagili Praveen Babu
  21. Bro. Songa Ashok
  22. Bro. Tanigadapa Abhi
  23. Bro. Tanigadapa Akash
  24. Bro. Vusse Bharath Abhishikth
  25. Bro. Yallamelli Ashok Babu
  26. Bro. Yallamelli Ramesh
  27. Bro. Ballarapu Silvaraj
  28. Bro. Bullavarapu Ashok
  29. Bro. Kambaganalla Praveen
  30. Bro. Kotipalli Naveen
  31. Bro. Lakeinani Baludu
  32. Bro. Muthamala Prem Sagar

First Year Intermediate

  1. Bro. Bhimadolu Balu
  2. Bro. Eliti Sri Harsha
  3. Bro. Gudime Chandra Kumar
  4. Bro. Kuppala Deepak Kumar
  5. Bro. Mantri Praveen
  6. Bro. Perrekala Joseph
  7. Bro. Sagali Akash
  8. Bro. Songa Ravi
  9. Bro. Thummala Vijay

Second Year Intermediate

  1. Bro. Charan Tutu
  2. Bro. Chitturi Kishore
  3. Bro. Devarakonda Sandeep
  4. Bro. Gonu Augustine
  5. Bro. Ingimala Sunil
  6. Bro. Kamavarapu Benjamin
  7. Bro. Lakkapamu Anil Kumar
  8. Bro. Muvala Baby
  9. Bro. Vattikala Sudheer
  10. Bro. Yetcherla Pawan

Spiritual Orientation

  1. Sagili Vinod Kumar

Major Seminarians

First Year Philosophy

  1. Battu Ajay Kumar
  2. Dasari Praveen Kumar
  3. GantiPurna Chandra Vamsi
  4. Irugu Prem Kumar
  5. Katikala Vinay
  6. RayapudiSasank
  7. Thudum Anil Kumar
  8. Thudum Ashok
  9. Thudum Augustine

Second Year Philosophy

  1. Bro. Maddala Lokesh Babu

Third Year Philosophy

  1. Bro. Arikotla Ramakrishna (Rayappa)          
  2. Bro. Bandha Pramod (Joseph Sagar)
  3. Bro. Dande Murali Krishna (Praveen Kumar)
  4. Bro. Devarapalli Raja (Joseph Thambi)
  5. Bro. Gollapalli Jagadeesh
  6. Bro. Gujjarlapudi Anvesh
  7. Bro. Marneni Tharun Kumar
  8. Bro. Sagili Kalyan Kumar
  9. Bro. Suripogula Narasimhulu (Yohanu)
  10. Bro. Veeropogu Chandra Sekhar

Regency

  1. Bro. Badugu Praveen - Allipalli (MF)
  2. Bro. Gorrumuchu Praveen Kumar - Vanastalipuram
  3. Bro. Kandula Ashok Kumar - Dhammapeta
  4. Bro. PamisettyBala Joseph - Eluru (Genealate)
  5. Bro. Rayala Pranay Kumar - Pinakadimi (Seminary)
  6. Bro. Runjala Raja (Raj Kumar) – Nidadavolu (Seminary)

Frist Year Theology

  1. Bro. Jillapalli Pradeep
  2. Bro. Maghipogu Ashok

Second Year Theology

Nill - There is no one from our Province

Third Year Theology

  1. Bro. SagiliJayaraj (Jayanna)

Fourth Year Theology

  1. Dn. Bulla Shantha Raj
  2. Dn. Isukaleti Anil Kumar
  3. Dn. Jangam Praveen